UKS 48 Warszawa Śródmieście

Uczniowie klas sportowych w SP 48 mają możliwość uczestniczenia w treningach pływackich już od pierwszej klasy. Treningi są tak skonstruowane, żeby dzieci pokochały pływanie, ale też, aby, dzięki szybkim postępom, zachęcić je do ciężkiej pracy. Nie są monotonne i przewidywalne. Nie ma starań, by obciążać nadmiernie dzieci. Już w pierwszych klasach ci, którzy nie mają predyspozycji do uprawiania pływania, dostają szansę realizacji sportowych ambicji w innych sportach. Jest też możliwość, żeby dzieci, które nie będą miały możliwości uprawiać sportu wyczynowego, do końca swej nauki w szkole podstawowej, chodziły na rekreacyjne zajęcia pływackie. Zasady jakie obowiązują w klubie i w szkole to cierpliwość, systematyczność, pracowitość oraz satysfakcja i radość.

Od roku szkolnego 2017/2018 odpowiedzialnym za organizację szkolenia w klubie jest Karol Miłkowski - trener lekkoatletyki i pływania. Wyznaczającym kierunek przygotowania uczniów szkoły do pływania jest Stefan Tuszyński, wychowawca wielu wybitnych zawodników, trener z długoletnim doświadczeniem, także zdobywanym w trakcie pobytów w innych krajach, w tym w USA, dla wielu autorytet pływania, człowiek wielu talentów, także artystycznych. To właśnie on kilka lat temu stworzył grupę zawodników, uczniów i absolwentów SP 48, którzy dziś są mistrzami Polski.

Na początku przygody z pływaniem , dzieci prowadzi p. Piotr Furman, jednocześnie wykładowca Warszawskiej AWF oraz p. Agnieszka Gapińska – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski.