Uczniowski Klub Sportowy 48 Warszawa Śródmieście

Uczniowie klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 48 im. Adama Próchnika w Warszawie mają możliwość uczestniczenia w treningach pływackich już od pierwszej klasy. Treningi są tak zaplanowane, żeby dzieci pokochały pływanie, ale też tak, aby, dzięki szybkim postępom, zachęcić je do ciężkiej pracy. Nie są monotonne i przewidywalne. Nie ma starań, by obciążać nadmiernie dzieci. Już w pierwszych klasach ci, którzy nie mają predyspozycji do uprawiania pływania, dostają szansę realizacji sportowych ambicji w innych dyscyplinach. Uczniowie, którzy nie mogą uprawiać sportu wyczynowego, do końca swej nauki w szkole podstawowej, mogą uczęszczać na rekreacyjne zajęcia pływackie. Zasady jakie obowiązują w klubie i w szkole to: cierpliwość, systematyczność, pracowitość oraz satysfakcja i radość.
Od roku szkolnego 2017/2018 odpowiedzialnym za organizację szkolenia w klubie jest Karol Miłkowski - trener lekkoatletyki, pływania i pięcioboju nowoczesnego.
Na początku przygody z pływaniem, dzieci prowadzi trenerka Agnieszka Gapińska – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w pływaniu oraz trener Dmytro Nazarenko również były pływak – Mistrz Europy w pływaniu i olimpijczyk. Starsze dzieci prowadzi trener Karol Miłkowski oraz Dmytro Nazarenko.
Klub współpracuje ze szkołą od 2009 roku. Na początku współpracy był to Śródmiejski Uczniowski Klub Sportowy założony przez rodziców, którzy stworzyli miejsce do rozwoju swoich dzieci. Klub od samego początku zrzeszał młodych pływaków, obecnie są także dwuboiści i pięcioboiści. Absolwentami szkoły są aktualni rekordziści polski w pływaniu.

Trenerzy do kontaktu:
Agnieszka Gapińska – tel. 504 959 920