21 listopada 2022r. odbyły się szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2022.

Uczniowie ubrani na niebiesko – kolor symbolizujący solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane, w czasie godzin wychowawczych wzięli udział w zajęciach w oparciu o scenariusze przygotowane przez UNICEF.

Wykonano prace plastyczne prezentujące wybrane, najważniejsze prawa dziecka. Przystrojono sale lekcyjne na niebiesko. Na nawierzchni szkolnej przy użyciu kredy uczniowie wykonali rysunki ikon przedstawiających konkretne artykuły Konwencji o prawach dziecka.

W ten sposób przyłączyliśmy się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

24 listopada 2022