Sport w naszej szkole to nie tylko treningi. To także szerokie zaplecze sportu rekreacyjnego.
Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w czterech pomieszczeniach : dwóch salach gimnastycznych, sali korekcyjnej i siłowni. Mamy również do dyspozycji dwa , dobrze przygotowane i  nowoczesne boiska. Poza szkołą korzystamy z obiektów pobliskiej Agrykoli, zimą z lodowiska pod Pałacem Kultury i Nauki, a o każdej porze roku odbywają się lekcje wychowania fizycznego w Parku Trampolin.
W ramach zajęć dodatkowych organizujemy Szkolne Koło Sportowe dla klas 4-8.
Każdego roku bierzemy udział w Śródmiejskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nasi uczniowie wielokrotnie reprezentowali Dzielnicę Śródmieście
w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawsze zajmujemy medalowe miejsca na poziomie dzielnicy w takich dyscyplinach jak: piłka ręczna, unihokej, biegi przełajowe, ringo, tenis stołowy, pływanie.

Nauczycielami dbającymi o formę naszych uczniów są byli zawodnicy i trenerzy czyli pedagodzy z ogromnym doświadczeniem w pracy z dziećmi
i wszechstronną wiedzą dotyczącą aktywności fizycznej na każdym poziomie nauki.
A dlaczego warto ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego?
Lekcje wychowania fizycznego mają duży wpływ na sferę psychiki młodego człowieka :
- poprawiają nastrój (wydzielanie beta-endorfin),
- zwiększają poczucie wartości,
- obniżają lęk i stres,
- poprawiają skupienie i podzielność uwagi,
- regulują emocje,
- zwiększają zakresu pamięci długotrwałej,
- poprawiają kontakty towarzyskie
- dają okazję do dzielenia radości,
- redukują przypadki sięgania po alkohol, papierosy, narkotyki.