Szkolny Klub Wolontariatu działa od 2003 roku, kiedy to nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Świat na TAK. Realizujemy program Klubów Ośmiu, nakierowany na pomoc potrzebującym, który uczy empatii i współdziałania. Włączamy się w zadania stałe fundacji takie jak: zbiórka artykułów szkolnych, świąteczne zbiórki żywności, bal integracyjny, konferencje, webinaria, projekty i szkolenia oraz realizujemy swój plan działań na dany rok szkolny. Szkoła uzyskała Certyfikat Szkoły Przyjaznej Wolontariatowi. Współpracujemy z Fundacją Świętego Mikołaja, Fundacją Akogo?
i Azylem pod Psim Aniołem. Nasi wolontariusze czytają książki w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 20 w Warszawie, a na co dzień włączają się w życie szkoły, uczestnicząc w najważniejszych imprezach, czy niosąc pomoc najbardziej potrzebującym kolegom. Mamy trzy laureatki Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu dla Nastolatków Ośmiu Wspaniałych, prestiżowego wyróżnienia promującego wolontariat wśród dzieci i młodzieży. W 2022 roku w konkursie na Najlepszego Opiekuna Szkolnych Klubów Wolontariatu - Ośmiu Wspaniałych, zwyciężyła pani Joanna Tokarzewska, zdobywając także tytuł Ambasadora Dobra.

Szkolna Rada Wolontariatu w roku szkolnym 2023/2024:
Lena Koperczak klasa 7a
Zuzanna Grusiecka klasa 8b
Marlena Mielniczuk klasa 7b

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu:
Joanna Tokarzewska
Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu