Sekcja Gimnastyczna KS Legia (dawniej CWKS Legia)

 

Gimnastyka sportowa, jedna z najstarszych wśród dyscyplin sportu - to połączenie siły, gibkości, skoczności, zwinności oraz koordynacji ruchowej. Swoje umiejętności gimnastycy prezentują na sześciu przyrządach: ćwiczeniach wolnych, koniu z łękami, kółkach, skoku, poręczach i drążku. Sport, który znakomicie kształtuje charakter, wytrwałość i determinację. Pomaga w pokonywaniu swoich słabości i podnoszeniu granic własnych możliwości, służy harmonijnemu rozwojowi ciała i osiąganiu ponadprzeciętnej sprawności fizycznej. 
Gimnastyka sportowa należy do dyscyplin o ogromnym i bardzo zróżnicowanym bogactwie form ruchowych. Od ruchu statycznego zawodnik musi przejść do dynamicznego i siłowego (i odwrotnie), a każdy ruch musi cechować elegancja, precyzja i piękno. Ze względu na wszechstronne stymulowanie układu ruchu znakomicie przygotowuje również do innych dyscyplin sportowych.
Zajęcia treningowe prowadzone są przez trenera Piotra Kulbickiego, Pawła Szymańskiego i Pawła Olszewskiego – wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów z wyższym wykształceniem pedagogicznym. Zespół szkoleniowców złożony jest z byłych zawodników sekcji, medalistów Mistrzostw Polski, medalistów zawodów międzynarodowych, wieloletnich członków Kadry Narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego oraz Reprezentantów Polski w gimnastyce sportowej.

 

Trener do kontaktu:
Piotr Kulbicki – tel. 607 370 338

REKRUTACJA