Sławni absolwenci

Krzysztof Zaleski

Aktor filmowy, reżyser teatralny, scenarzysta. Związany ze scenami warszawskimi. Od roku 2006 Główny Reżyser Teatru Polskiego Radia. Od 2007 roku pełnił funkcję dyrektora i redaktora naczelnego Programu 2 Polskiego Radia. Zmarł 20-10-2008. Pochowany na cmentarzu wojskowym na Powązkach.

 

Mateusz Damięcki

Aktor filmowy i telewizyjny. Pochodzi ze znanej, wielopokoleniowej rodziny aktorskiej, z przedwojennymi tradycjami. Jest synem Macieja Damięckiego i Joanny Damięckiej, wnukiem Dobiesława Damięckiego i Ireny Górskiej-Damięckiej oraz bratem Matyldy Damięckiej.

 

Jerzy "Juras" Wroński

Polski kick-bokser oraz raper i producent muzyczny. Wielokrotny mistrz Polski, dwukrotny wicemistrz świata (2005, 2007) i zdobywca Pucharu Świata w kick-boxingu (2008). Pod koniec lat 90 rozpoczął karierę artystyczną. W 2006 roku wraz z Marcinem "Korasem" Korczakiem powołał projekt "Pokój z Widokiem na Wojnę". Wspólnie w 2010 roku wydali album pt. "2010".

 

Maciej Orłoś

Najbardziej znany jako prezenter telewizyjny, przede wszystkim Teleexpressu, który prowadzi od 1991. Również aktor - wystąpił między innymi w "Liście Schindlera".

 

Maria Dejmek

Aktorka. Absolwentka krakowskiej PWST. Zadebiutowała na deskach Narodowego Teatru Starego im. H. Modrzejewskiej w Krakowie rolą Pani Salaminy w spektaklu „Czekając na Turka” A. Stasiuka. Występuje w stołecznym teatrze Capitol . Za rolę w spektaklu dyplomowym „Babel 2” w reż. M. Kleczewskiej otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie występuje z serialu „Barwy szczęścia”.

 

Barbara Winiarska

Aktorka filmowa.  Stała się znana dzięki występom w duecie z siostrą, Marią Winiarską. Po urodzeniu córki, z powodu jej choroby, zaczęła stopniowo wycofywać się z działalności zawodowej. Ostatecznie zrezygnowała z aktorstwa, by móc w pełni skupić się na opiece nad dzieckiem.

 

Maria Winiarska

Aktorka filmowa i teatralna. Występowała w duecie z siostrą, Barbarą Winiarską. Jest żoną aktora Wiktora Zborowskiego.

 

Dariusz Lewandowski

Aktor. Od 1995 roku występował w Studio Buffo Janusza Józefowicza. Wyreżyserował spektakl pt. Kofta. 7 lat występował w musicalu Metro. W latach 1999-2003 występował na deskach Teatru Muzycznego Roma. Od 1997 roku występuje w serialu „Klan”.

 

Jerzy Mielewski

Dziennikarz sportowy, komentator Polsatu, Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra. Jest synem byłego sędziego piłkarskiego oraz byłego prezesa Huraganu Wołomin - Jerzego Mielewskiego seniora.

 

Joanna Sulej

Łyżwiarka figurowa. Startuje w kategorii par sportowych w barwach klubu Unia Oświęcim. Mistrzyni Polski 2006 w kategorii juniorek oraz zdobywczyni złotego medalu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2006 w kategorii juniorek młodszych. W 2008 roku przerwała karierę solową i zaczęła występować w konkurencji par sportowych w parze z Mateuszem Chruścińskim. Po roku treningów zostali mistrzami Polski, a w styczniu 2009, w Helsinkach, zadebiutowali w Mistrzostwach Europy.

 

Anna Rechnio

Najlepsza w historii polskiego łyżwiarstwa zawodniczka startującą w kategorii solistek. Zdobyła piąte miejsce na mistrzostwach świata w 1998 oraz szóste w 1999. Dwukrotnie wystąpiła na igrzyskach olimpijskich. W 1994 w Lillehammer zajęła 10 miejsce, a w 1998 w Nagano - 19. Była trzykrotną mistrzynią Polski (1994, 1997, 1998) i 6-krotną wicemistrzynią.

 

Adrian Paluchowski

Piłkarz Legii Warszawa i Piasta Gliwice. Wychowanek Agrykoli Warszawa.

 

Magdalena Markowska

Wielokrotna  mistrzyni Polski w gimnastyce artystycznej. Trener kl. II, reprezentantka  kadry narodowej Polski w latach 1998-2005.

 

Przemysław Domański

Łyżwiarz figurowy, czterokrotny mistrz Polski Seniorów. W latach 2003-2005 reprezentował Polskę w mistrzostwach świata juniorów (najwyższe 14 miejsce zdobył w 2005).  W 2010 roku zajął  28 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich Vancouver 2010.

 

Włodzimierz Paszyński

Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, pedagog, polonista, publicysta, instruktor harcerski, były wiceminister edukacji i sportu.

 

Karolina Wajda

Aktorka, reżyser i choreograf. Córka Beaty Tyszkiewicz i Andrzeja  Wajdy.

 

Magdalena Staszewska

Finalistka pierwszej edycji konkursu telewizyjnego „Mam talent”.

 

Natasza Urbańska

Piosenkarka i tancerka, aktorka teatralna i  filmowa. Przez wiele lat trenowała gimnastykę artystyczną - wielokrotnie była mistrzynią Warszawy. Od 1993 jest związana z Teatrem Buffo. W 2011 roku prowadziła "Taniec z gwiazdami".

 

Marek Horczyczak

Dziennikarz telewizyjny i radiowy, instruktor sztuk walki Wushu. Od 1994 redaktor telewizji Polsat.  Od października 1994 prezenter pogody, a od 1997 także szef redakcji Pogody. Jako pierwszy wprowadził na antenę informacje o wpływie pogody na samopoczucie człowieka, temperaturze odczuwalnej, natężeniu promieniowania UV. Autor wielu przysłów o tematyce pogodowej i przyrodniczej. Reprezentant Polski w sztukach walki Wushu, uczestnik mistrzostw Świata w Makau w 2003 r.

REKRUTACJA