Prowadzimy rekrutację do oddziałów sportowych o profilu:


- pływanie, 
- gimnastyka sportowa, 
- gimnastyka artystyczna.


Na każdym poziomie tworzymy jeden lub dwa oddziały sportowe, profilowane według dyscyplin sportowych. Uczniów w tych klasach obowiązuje ta sama podstawa programowa kształcenia ogólnego co pozostałych. Plany treningów są integralną częścią planów lekcyjnych. Wykwalifikowani
i doświadczeni trenerzy współpracują ze świetlicą szkolną w ramach organizacji dowożenia uczniów na zajęcia. 
Jesteśmy szkołą, w której uczą się mistrzowie i medaliści mistrzostw Polski a także zawodnicy należący do kadry narodowej. Nasi absolwenci biją rekordy Polski i zdobywają medale na arenie krajowej, nadal rozwijając swoją pasję i zamiłowanie do sportu.

Dajemy szansę każdemu dziecku. Współpraca między trenerami i wszystkimi klubami pozwala dostosować dyscyplinę do predyspozycji dziecka: rozpoznać i rozwijać te zdolności, którymi ono dysponuje.

W naszej szkole stawiamy na sport, dlatego że aktywność fizyczna ma najlepszy wpływ na pozytywne wyniki szkolne. Udowadniają to nasi sportowcy, ponieważ to właśnie w klasach sportowych są uczniowie z najlepszymi osiągnięciami także w nauce.
Uprawianie sportu nie tylko sprawia, że dziecko jest sprawniejsze ale i mądrzejsze.
Wg naukowców aktywność fizyczna (3 miesiące treningu aerobowego) stymuluje mózg do wytwarzania nowych komórek mózgowych i nowych neuronów w tzw. zakręcie zębatym hipokampa (obszarze odpowiedzialnym za pamięć, poznanie, skupienie i podzielność uwagi, uczenie się, emocje). Intensywny trening, skłania mózg do tworzenia gęstych połączeń nerwowych i nowych komórek. Pod wpływem ćwiczeń, następuje wydzielanie tzw. mózgopochodnego czynnika wzrostu nerwów BDNF; mózg z małą ilością tego czynnika zamyka się na nowe informacje. 
Pozytywnymi skutkami uprawiania sportu są także:
- wykształcenie pozytywnej świadomości ciała,
- pozytywne relacje międzyludzkie,
- rozwija się odpowiedzialność, pewność siebie i poczucie własnej wartości,
- pobudzona jest empatia, kreatywność i zdolności społeczne,
- poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego jak i wspomniane już osiągnięcia szkolne,
- zwiększona zdolność samostanowienia, samorealizacji, tolerancji, solidarności, opanowania i motywacji.

REKRUTACJA