07 czerwca 2022

UNICEF w naszej szkole

W środę, 1 czerwca 2022 roku, w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Jako jedyna szkoła w Warszawie i jedna z dwunastu w Polsce mieliśmy zaszczyt gościć Panią Pamelę Dale, regionalnego doradcę ds. polityki społeczno-ekonomicznej UNICEF na Europę Środkową i Wschodnią . To duże wyróżnienie dla naszej placówki.

W towarzystwie delegacji składającej się z przedstawicieli UNICEF oraz Biura Edukacji
m. st. Warszawy P. Pamela Dale zapoznała się z naszą pracą, a zwłaszcza ze sposobem organizacji nauki i opieki nad dziećmi, które przybyły do nas po wybuchu wojny na Ukrainie.

Nasi goście obejrzeli budynek szkoły, sale lekcyjne, fragmenty lekcji w oddziałach przygotowawczych, w których uczą się dzieci ukraińskie. Przede wszystkim jednak zależało im na rozmowach z uczniami i pozyskaniu informacji, jak odnalazły się one w polskiej szkole, jakie są ich wrażenia i czy udało im się nawiązać przyjacielskie relacje z polskimi rówieśnikami. Polscy i ukraińscy uczniowie opowiadali o tym, jak się poznali, jak zacieśniają i pielęgnują swoje międzynarodowe przyjaźnie na co dzień. Dla nas wszystkich było to duże przeżycie i cenne doświadczenie.

Z pobytu gości w naszej szkole powstanie materiał filmowy, który niebawem będzie dostępny na stronach UNICEF. Czekamy z niecierpliwością.